Glaistas yra nepamainomas pagalbininkas, kai imamės patalpų apdailos darbų. Juo yra užlyginami įvairūs remontuojamų paviršių nelygumai, įtrūkimai, juose atsiradę plyšiai. Ši priemonė gali būti naudojama ant betono, tinko, gipso kartono plokščių net medinių paviršių.
Kokios yra pagrindinės glaisto rūšys?
Sienoms glaistyti geriausiai tinka cementinis glaistas. Dar yra žinomas epoksidinis glaistas, kuris yra naudojamas mediniams paviršiams glaistyti. Šiam glaistui išdžiūvus, jį galima sėkmingai nušlifuoti ir dažyti norima spalva.
Šios rūšies glaistas taip pat tinka plytelėmis, plastiku dengtų paviršių vonios kambaryje arba virtuvėje glaistymui, nes gali atlaikyti didelį drėgmės kiekį. Smulkiagrūdis glaistas yra specialiai pritaikytas gipso kartono plokščių paviršiams glaistyti. Dar yra polimerais sustiprintas gipsinis glaistas, kuris yra skirtas tik vidaus darbams.
Kada neišsiverčiama be polimerinio glaisto ir kaip jį naudoti?
Polimerinis glaistas naudojamas tada, kai reikia išlyginti tinkuotus sienų ir lubų paviršius. Juo suformuojamas lygus ir glotnus paviršius prieš dažymą. Šis glaistas tepamas trijų milimetrų sluoksniu. Jį galima naudoti visose vidaus patalpose, kuriose nebūna nuolatinės drėgmės bei vandens garų kondensacijos. Tad toks glaistas visiškai netinka vonios kambaryje ir virtuvėje.
Prieš tepdami polimerinį glaistą, paviršių ant kurio jis bus dedamas, reikia tinkamai nuvalyti, pasirūpinti, kad jis nebūtų paveiktas šalčio, kad iš jo gilesnių sluoksnių nebūtų išplauti mineralai. Dengiamasis paviršius turi būti tvirtas, be silpnai besilaikančių, trupančių dalelių.
Kadangi šis glaistas pasižymi išskirtine kokybe, antrąjį jo sluoksnį galima tepti tik tada, kai po pirmojo tepimo praeina dvidešimt minučių. Kai po antro tepimo glaistas išdžiūsta, jį reikia nušlifuoti, kad neliktų nė menkiausių nelygumų. Tačiau tai daryti reikia labai atsargiai, kad nebūtų pratrintas pirmojo tepimo sluoksnis.
Kaip paruošti polimerinį glaistą naudojimui?
Polimerinio glaisto maišo turinį reikia sumaišyti su aštuoniais švaraus ir šalto vandens litrais. Maišyti reikia tol, kol gausis vientisa ir plastiška masė, joje negali būti jokių gumulėlių bei grūdelių. Svarbiausia sąlyga – mišinys privalo būti beriamas į vandenį, o ne veikiama atvirkščiai, kai ant jo pilamas vanduo. Polimerinio glaisto mišinio tirpalą būtinai reikia sunaudoti per valandą nuo jo paruošimo.